Fri08292014

Zadnje ažuriranje11:07:39 PM GMT

WTA Quebec: Flipkens osvojila prvi naslov u karijeri

filpinkes

Belgijska tenisačica Kirsten Flipkens stigla je u kanadskom gradu Quebecu do svog premijernog naslova u karijeri. Flipkens (26) je u finalu dvoranskog turnira na tvrdoj podlozi, nagradnog fonda 220 tisuća dolara, slavila protiv češke tenisačice Lucie Hradecke (6-1, 7-5), koja je također priželjkivala svoj prvi naslov karijere. Međutim, belgijska tenisačica, pogotovo u prvom setu, nije ponudila svojoj suparnici ni najmanju šansu. Štoviše, Hradecka nije uhvatila nijedan gem na vlastitom servisu u prvom setu, iako je u polufinalnom susretu ispalila nevjerojatnih 16 as-servisa.

U drugom je setu Čehinja na početku pritisnula i tražila rani break. Izborila je čak pet break-lopti, ali nijednu nije uspjela pretvoriti u break. Flipkens je dočekala 11. gem seta kada je oduzela servis Hradeckoj, i onda bez problema zaključila meč svojim početnim udarcem.

Podsjetimo, Flipkens je u 2. kolu ovog turnira izbacila našu Mirjanu Lučić sa 6-7(2), 6-2, 6-4, a nakon toga joj više nijedna igračica nije uspjela uzeti ni set.

Autor: Agencija Totalsport