Sun12212014

Zadnje ažuriranje12:22:25 PM GMT

?estoko u Pekingu: Juventus nakon produ?etaka osvojio talijanski Superkup

juvenapolijedan

Juventus je slavio 4-2 pobjedu nakon produžetka u kojima je omjer snaga na terenu bio 11-9 u korist torinske momčadi. Izravni je crveni karton u Napolijevim redovima najprije u 85. minuti zbog prigovora linijskom sucu dobio Goran Pandev, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade zbog preoštrog prekršaja nad Sebastianom Giovincom drugi žuti karton zaradio Juan Camilo Zuniga. Nakon toga, zbog preagresivnog je prosvjeda prema sucu Mazzoleniju isključen i trener Napolija Walter Mazzarri.

Bilo je u tom trenutku 2-2 nakon što je u 73. minuti Arturo Vidal izjednačio na 2-2 iz penala koji je iznudio Mirko Vučinić.

U prvom produžetku najprije si je Maggio zabio nespretan autogol nakon što je golman De Sanctis promašio loptu. Bilo je to u 97. minuti. Četiri minute kasnije Vučinić je postigao konačan rezultat.

Tijekom prvog poluvremena utakmice Napoli je dva puta vodio majstorskim pogocima Edinsona Cavanija i Gorana Pandeva. Za Juventus je izjednačio razornim volejem Kwadwo Asamaoah, 23-godišnji ganski veznjak dovoden ovog ljeta iz Udinesea za 15 milijuna eura.

Juventus je u 25. izdanju Supercoppe došao do svog petog naslova u osmom finalu. Napoli je igrao drugi finale. Slavio je, s Maradonom u momčadi, 1990. godine.

Supercoppa Italiana:

Juventus – Napoli 4-2, produžetak (Asamoah 38, Vidal 73-11m, Maggio 97-ag, Vučinić 101 / Cavani 27, Pandev 41)

Autor: Agencija Totalsport